Hızlı Ev Satmak İçin Neler Yapılmalı?

Hızlı Ev Satmak İçin Neler Yapılmalı?

Ev satış süreci, satış fiyatının belirlenmesinden alıcılarla anlaşılmasına kadar oldukça zahmetli ve stresli bir süreç. Bu sebeple de ev sahipleri satış gerçekleştirmek istedikleri takdirde profesyonellerden destek alma yoluna giderler. Ancak yine de evinizin satış süreci umduğunuz kadar hızlı ilerlemeyebilir. Peki bu süreci kolaylaştırmak ve hızlı ev satmak için neler yapabilirsiniz?

İlk olarak dikkat edilmesi gereken nokta eviniz için doğru fiyatı belirleyip belirlemediğinizdir. Pazarı iyi değerlendirip eviniz için en doğru fiyatı belirlemeniz, satış sürecini doğrudan hızlandırmanızı sağlar.

Fiyat konusunda sağlam bir inceleme sonrasında atmanız gereken diğer adımların başında evinizi iyi pazarlamak gelir. Evinizi en iyi şekilde sergileyebileceğiniz fotoğrafların çekilmesi, gerekli tüm dijital mecralarda ilanların açılması, düzenlenmesi ve alıcı adayları ile iyi bir iletişim kurulması, sürecin diğer önemli adımlarıdır. Unutmayın; iyi pazarlama hızlı ev satmak için en önemli araçlardan biridir.

Ev sahiplerinin bu noktada en çok yaptıkları hata, evin fotoğraflarını yeterli şekilde çekememek ve ilan oluştururken detaylar üzerinde durmamaktır. Ev sahibi evinin tüm özelliklerini ilanlarda belirtmeli, bahsettiği özellikleri fotoğraflarla desteklemelidir. Bu sayede alıcılar için güven veren bir imaj sağlanır.

Ancak bu sürecin yönetilmesi ve her detayıyla ilgilenilmesi, ciddi bir zaman ayırmayı gerektirir ve oluşabilecek sorunların da anlık olarak çözülmesi gerekir.

Peki ev sahipleri bu anlamda ne gibi profesyonel destekler alabilirler?

Ülkemizde ve dünyada genel olarak ev satış sürecini üstlenen emlakçılar ve gayrimenkul danışmanları vardır ve satış üzerinden komisyon ile evlerinizi satarlar. ADGYO ise, bu noktada yenilikçi bir adım atarak ev satış sürecinin tamamını üstleniyor ve hizmetlerin tamamı için satış üzerinden komisyon yerine sadece sabit ücret talep ediyor. Ödemeniz gereken bedel ise evinizin fiyatı ne olursa olsun 5000 TL ve ücretin tamamını satış işlemleri gerçekleştikten alıyor.

ADGYOAD Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

Bir cevap yazın