Gayrimenkul Almak İçin En Doğru Zaman!

Gayrimenkul, emlak sektöründe taşınamayan ve değerli mallar olarak nitelendirilebilir. Ev, arsa, dükkan, ofis gibi taşınamayan malların değeri oldukça yüksektir ve yatırımcılar daha çok bu gayrimenkulleri tercih ederler. Gayrimenkul almak isteyenleri yakından ilgilendiren şey ülkenin ekonomik durumudur. Döviz kuru artışı gayrimenkul alıcılarını harekete geçirir. Enflasyon zammı ve ekonomi gayrimenkul alıcılarını yakından ilgilendiren durumlardandır.

Dövizlerin artması durumunda gayrimenkul almak isteyenler harekete geçmeli

Gayrimenkul fiyatları arttığında yeni bir ev almak isteyenlerin harekete geçmesinin tam zamanıdır. Döviz kuru artışı gayrimenkul fiyatlarının da düşmesine neden olur. Gayrimenkul almak isteyen kişiler dövizi yakından takip etmeli ve buna göre satın alma işlemini gerçekleştirmelidir. Dövizin artması ile gayrimenkul fiyatları da düşer ve yatırımcılar bunu fırsata çevirebilir. Fakat dövizin artması ile konutların fiyatları artar. Bu nedenle yatırımcılar daha çok arsa, dükkan gibi değeri yüksek olan mallarda karlı bir yatırım yapabilirler.

Ekonomik durumlar gayrimenkul alıcılarını yakından ilgilendiriyor

Ekonomik durumlardan öncelikli ve en çok etkilenen inşaat sektörüdür. Döviz kuru artışı durumunda demir, çelik, çimento gibi malzemelerin değerleri de artar. Ekonominin kötüye gitmesi durumunda inşaat sektöründe gerekli malzemeleri temin etmek pek kolay olmaz. Bu sebeple yavaşlayan inşaatın da bitme süresinin uzaması söz konusu olabilir. Bu nedenle gayrimenkul sahibi olmadan önce ekonomik durumları inceleyerek uygun şartlarda ve uygun fiyatlarda gayrimenkule sahip olabilirsiniz.

Enflasyon kaynaklı zamlara dikkat

Enflasyon artışı gayrimenkul alıcılarını da doğrudan etkiler. Enflasyon kaynaklı zamlar eklendiğinde gayrimenkuller mevcut fiyatın üzerinde satışa sunulur ve bu da yatırımcıların zararına olan bir durumdur. Doğru zaman enflasyonun düşmesiyle gayrimenkul  almaktır. Bu sebeple gayrimenkul almak isteyenler bu artışları dikkatle takip etmelidir.

Gayrimenkul almak için doğru zaman

Ekonominin durumu ve dövizlerin artması sebebiyle yatırımcılarının gayrimenkul alması için doğru zamandır. Bu sebeple aradığınız mal ve değerlere sahip gayrimenkulleri araştırabilirsiniz.

Gayrimenkul almayı düşünenler Evtiko’nun satılık evlerine göz atarak, aradığı özelliklere uygun bir çok evi istenilen fiyat aralığını ve semti belirleyerek kolaylıkla bulabilir. Üstelik satın almak istediğiniz gayrimenkul için komisyon ödemezsiniz.

ADGYO AD Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

Bir cevap yazın